Березківський НВК ім. О.Галущинського "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний закладу"

Лідер року 2019 учениця 8 класу Русол Олеся

Чому Я?

(есе)

Я родом звідти, де співають села,

Де танцями розгойдані мости.

Скажу я гордо, що я маю право

На цій землі і жити, і рости.

А ще творити добро, приносити користь своїй землі, своїй малій батьківщині, людям, примножувати традиції, змінювати світ на кращий.

Чому я? Мені здається, що кожен з нас розуміє це по-своєму: хтось розумом, хтось почуттям. Буває так, що ти відчуваєш задоволення  життям, радість того, що ти комусь потрібен. А буває навпаки. Здається, що весь світ налаштований проти тебе. Люди схожі на пасажирів потягу: одні спостерігають за подіями, що відбуваються за вікном, а інші створюють ці події та беруть у них участь. Я хочу бути потрібною, хочу бачити, як завдяки тому, що я роблю, світ змінюється, стає кращим.

З чого ж почати? Часто ми чуємо нарікання від людей на оточення , суспільство, владу, погоду, екологію, дороги. Ми звинувачуємо інших у своїх невдачах, бо так зручніше, хочемо, щоб хтось покращив наше життя. Та починати треба з себе, своїх думок, вчинків, оточення. Перш, ніж нарікати на суспільство, потрібно усвідомити свою роль у ньому. Людина має брати відповідальність на себе, бути ініціативною, сумлінно виконувати свої обов’язки, старанно працювати.  Часто ми  не звертають уваги на те, що діється навколо нас: не рятуємо власний дім, у якому живемо, проходимо повз людей, які потребують нашої допомоги, не звертаємо уваги на безпритульних тварин.  Ми, люди, самі нищимо планету і все живе на ній. А я не хочу, щоб так було.

А чого я хочу?  Я хочу, щоб на землі був мир, щоб діти не хворіли і мали щасливе дитинство, щоб батьки були забезпечені роботою у власній країні, щоб сім’ї жили у достатку, щоб зло покинуло людські душі, а натомість в них запанували добро та совість.

Квест

У нас гарне село, але немає Будинку культури. Молодь в селі є, а відпочивати їй ніде. Недалеко від школи є пустир, там знаходиться недобудова. Учні школи вирішили використати його для доброї  справи.

З цією метою розпроблено проект під назвою «Моє село».

Крок 1.Засідання учнівського комітету школи.Планування роботи.

Крок 2.Збори старшокласників.

Крок 3.Листа голові сільської ради з проханням, щоб пустирі навести лад і  розбити парк з клумбами. А з недобудови з часом зробити приміщення, де молодь могла б змістовно відпочивати.

Крок 4.Звернення  до місцевих підприємців Лазарєва Р.І. та Маневича А.О.Вони обіцяли допомогти.

Крок 5.Розмова з молоддю села та батьками.

Крок 6. Толока.

Сподіваюсь, якщо всі гуртом візьмемось, то все в нас вийде. Бо так хочеться, щоб наше село процвітало.